| alberttorok98 a întrebat:

Salut, știu că ar putea suna ciudat sau poate amuzant. Dar de vreo 2 săptămâni avem o cucuvea care ne da dureri de cap. Canta toată noaptea și nu tace nici măcar 5 secunde. Știe cineva cum am putea scăpa de ea?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Lumineaz-o in ochi cu o lanterna puternica.
Se va speria si dupa un timp se va muta in alta parte.

| aditimus a răspuns:

Cucuveaua a fost şi rămâne una din prevestitoarele morţii în diferite culturi ale lumii.
Cântecul bufniţei (cucuvea) mai ales dacă se întâmplă în miezul zilei şi aceasta se află pe casă sau foarte aproape.

| DuckDodgers0 a răspuns (pentru aditimus):

Vrajeala. Oricum raspunsul e irelevant

| Elelei a răspuns:

Chemi pe cei de la protectia animalelor. Nu puteti voi sa "scapati" de ea, fiind pasare protejata.

| DuckDodgers0 a răspuns:

Pune-i o capcana de porumbei