| Tamaseduard a întrebat:

Ajutati-ma cu o problema va rog.
Am chemat azi un meseriaș..ca nu imi mergea centrala. Problema era ca nu mergea deloc, era cred ca pe avarie.
A facut-o omu sa meargă a băgat aspiratorul in ea, de funcționat merge, da căldură.
Acum problema e ca pe termostat dau sa sa fie 20 de grade si ea nu se mai opreste merge in continuu pana se fac si 30 de grade. La-m sunat pe meseriaș" mi-a spus sa cumpăr alt termostat.Zis si facut, dar problema tot persista. Termostatul nu ar mai fi problema cred ca e ceva din ea, o fi atins ceva din greseala, nu stiu.
Daca ma puteti ajuta ar fi extraordinar, multumesc.
Ps. iertați-ma daca am gresit rubrica.

2 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Deci din ce înțeleg eu, ai o problema la termostat ( aparatul ce reglează când merge și oprește centrala la temperatura setata)
Acum este probabil ceva din soft ( electronic) dacă nu... Cam asta este, sau sa faci aerisirea instalației.
Aerul pe instalație face bule, alea nu se încălzesc, apar diferențe de presiune.
Dar cred ca este termostatul (termo regulatorul)

| popa07ady a răspuns:

RacPac asta chiar este glumet.Ce centrala ai? Ca sa te ajut cu un sfat cauta-ma pe fsb. Popa Adrian din Sinaia.