| A3 a întrebat:

am cateva intrebari : Daca tai frunzele vitei de vie acum ( pentru a o curata ) afecteaza rodul?
Sunt multe frunze si nu se coc strugurii pentru ca stau la umbra. Dar daca tai, vor avea de suferit strugurii? Cand e indicat sa cureti via? Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Via se curata primavara de obicei in luna martie. Iar acum poti inlatura mladitele ce ar impiedica coacerea strugurilor. Nu vor suferi stai fara grija. Doamne Ajuta!

| Pabibabum09 a răspuns:

Nu se intampla nimic daca tai din ele.

| dororo a răspuns:

Nu, daca tai frunze nu. doar daca tai radacina
funda?