| Ginu a întrebat:

Am decis sa ma ocup si eu de gradina dar nu prea sunt expert in asta.
As vrea o gradina cu flori dar flori anume cu bulbi.
Ati putea sa-mi dati o lista de flori si care si cand infloresc sau vreun site bun de unde as putea sa ma informez cit mai detaliat?
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| relian a răspuns:

Te duci la magazinu de seminte si te uiti pe tot ce au pe plic, arata sau scrie cand se planteaza bulbii sau semintele, cand infloresc, unde trebuie plantati, asa cateva informatii usoare si de ajutor. Oricum trebuie sa mergi undeva sa cumperi, asa ca te informezi tot acolo.Pe punga cu bulbi sau seminte iti da informatiile astea chiar si la ce adancime se planteaza, ce pamint etc. asa punctate cat mai simplu.