| Cristian12345cristi a întrebat:

Salut,TPU am o drujba Cross X Tools si am vrut odata sa tai lemne si dupa un timp mi s-a oprit drujba. Am vrut s-o pornesc din nou si nu mai merge deloc nu mai porneste. Am desfacut si i-am curatat tot din ea. Iar cand bag benzina la bujie da sa o ia 2 sec.
Ce pot sa-i fac.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Curăță carburatorul, mai ales jiclorul. Și verifică și furtunul de benzină dintre rezervor și carburator.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Are benzină (amestecată cu ulei în raportul corect)?
Ai deschis robinetul la rezervor?
Ai curățat filtrul de aer?

| Cristian12345cristi explică (pentru mihai69):

Da dar tot nu merge face aprindere la bujie dar nu merge doar cand ii bun benzina in piston merge se aprinde pentru cateva secunde

| mihai69 a răspuns (pentru Cristian12345cristi):

Curăță carburatorul, mai ales jiclorul. Și verifică și furtunul de benzină dintre rezervor și carburator.

| Hrisca_Adrian_1981 a răspuns:

Salut uitate la gatul de admisie ca banuiesc ca e din cauciuc si posibil sa fie fisurat /crapat si trage aer fals

| Topan_George_1981 a răspuns:

No acelera las-o sa se incalzeasca si sa mearga in gol vreo 30 sec dupa aia dai in clanta