| BoWoWw a întrebat:

am o intrebare pentru cei care stiu: Vreau sa achizitionez o camera de supraveghere, dar in acel loc nu dispun de sursa de curent. (Exista camera de supraveghere pe acumulator sau ceva de genul?)

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La ce distanta ai cel mai apropiat punct unde ai curent?

| BoWoWw explică (pentru Bula):

Aprox 70-75 cel mai aproape

| Bula a răspuns (pentru BoWoWw):

Poti folosi alimentare de la retea, prin intermediul unui transformator de separare 220/220V, iar la camera sursa proprie.

| Ax3LdeV a răspuns:

Alimentare poe

| Kyttynna a răspuns:

Intereseaza-te daca o poti monta conectata la un grup electrogen.

| Jora_Alexandruemilian_1990 a răspuns:

Da, iti poti lua o camera de supraveghere cu un mini panou fotovoltaic.

| BoWoWw explică (pentru Jora_Alexandruemilian_1990):

Alta metoda nu ar mai putea exista?

| Jora_Alexandruemilian_1990 a răspuns:

Poti sa iti iei un set solar fotovoltaic si o camera separata. Dar ai grija, un panou trebuie sa genereze un curent dublu(chiar triplu) fata de curentul consumat de camera video. Succes!