| RecKinul a întrebat:

Am o motocoasa care nu vrea sa porneasca. Am verificat si am vazut ca nu trage benzina din rezervor nici cand apãs pe pompițã. Am vazut cã la rezervor are douã furtunaşe transparente. Care poate fi cauza?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Infundare - poate fi orinde pe intreaga cale al benzinei (de la rezervor pana la motor).
Trebuie desfacuta instalatia pe rand, curatat (suflat) si montat inapoi corect.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu trage benzina, pentru ca e carburatorul plin.
Scoate bujia, curat-o cu carpa, flacara si spray degresant (pentru frane ori carburatoare/egr/clapete), usuc-o cu flacara, si pune-o la loc.
Inainte de a o monta, vezi daca ai scanteie.