| ionutz2240 a întrebat:

am o problema cu un blender, azi când am vrut sa îmi fac un milkshake continutul din cana a curs prin aparat și acum nu știu dacă sa îl mai pornesc având lichide în interior.
Cum remediez problema, aștept sa se usuce? Poate a intampinat cineva problema.
Dau funda

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ar trebui desfacut si curatat, inainte chiar sa se usuce.
Dupa ce s-a uscat complet, va functiona ca lozul in plic: poate esti castigator, darsanse mai marisunt sa cumperi altul.

In blender-e si alte mixere NU se pune mai mult material de prelucrat decat semnul din pahar!
Daca nu se vede semnul, atunci se umpla doua treimi (2/3), dar nu se vor depasi nicicum 3/4 (trei sferturi), tocmai din cauza pericolului asemenea ca acum.

Si fiecare data trebuie inchis bine capacul!

| Vasiagp a răspuns:

Sa nu încerci să îl bagi in priza deoarece va face scurtcircuit din cauza lichidului din interior. Cel mai bine mergi cu el la un atelier specializat sa il curețe.

| ionutz2240 explică (pentru Vasiagp):

L am pus pe calorifer poate se usucă...

| mariamihaela12567 a răspuns:

Am întâmpinat și eu azi problema asta. imi poți spune cum ai procedat? :3