| AdrianDumitrean a întrebat:

Am o rulotă fast food și pentru aprobarea de la dsv trebuie sa am un boiler cu apa calda.
Mi-am luat unul de la delimano dar nu e bun, știți de unde aș putea lua unul? Îmi trebuie unul care e gen la butoi, bidon căci unde funcționeaza rulota nu am posibilitatea unde sa o leg la apă. Sunt la început și nu prea ma pricep, mulțumesc frumos.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai mare greseala, sa faci business in Romania,
Daca aveai bani de investit, trebuia sa mergi in orice alta tara civilizata.
Am avut un prieten, si-a facut o shawormerie tot asa, rulota.
Avea vad bun, nu l-am intrebat cat costa chiria da imi imaginez ca dadea o caruta de bani,
Si nu a vrut sa dea spaga la inspectori.
Avea ala rulota, mancai de pe jos, stralucea, tot era nou.
A doua zi au venit aia iar, si i-au gasit ei nereguli, si l-au inchis si i-au dat si amenda,
A pierdut toti banii si se mai si imprumutase.
Niste gunoaie de oameni romanii happy
Adu-o pe platforma in Germania sau Anglia, te duci frumos la primaria orasului, iti iei de acolo autorizatie, si te pui in fata la un santier de regula, sau la o fabrica, sau la un drum care e intens circulat, iti da nea primaru autorizatie fara prea mari batai de cap, si spagi, si aia e.
unde iti pui tu cascarabeta, nu mai vin altii 6 insi langa tine, sa-ti fure vanzarea, ala e locu tau unde iti alegi tu si iei autorizatie.
Si nu te fwte nimeni sa-ti bata la geam sa-ti ceara bani in fiecare zi, cum fac hotii nostri.
Aici rulotele sunt simple.
Aragaz, gaz, plite, frigidere, apa si aia e.

| funnymind a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce vrea sa afle omul... și ce tâmpenii postezi.

| funnymind a răspuns (pentru anonim_4396):

Omul vrea răspuns concret, nu diaree verbală venită de la un sărac "de dincolo". Spune drept, abia ai descoperit și tu vestul Europei, așa-i?
big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru funnymind):

Ce tampenii am postat?
Am dedus, ca putea sa caute pe google daca vroia el sa isi ia boiler.
Multi oameni care vand la rulota, isi fac mancarea acasa, si doar o tin calda in rulota. Nu ar avea nevoie de boiler.
Tre sa ai cel putin 100 de clienti la mic dejun, ca sa iei un boiler,
dar pentru 2 oua o paine prajita si un hot dog, nu-ti trebuie asa ceva,
La un volum mic de munca, e ok si un kettle.
Ca doar nu incalzesti titai boileru, pe generator, pentru 3 persoane pe ora laughing

| funnymind a răspuns:

Există boiler pentru camping (12V) dacă n-ai posibilitate de racordare la rețea (230V).
Caută pe net despre electrocasnice pentru rulotă.