| Crissiks12 a întrebat:

am și eu nevoie de un sfat ce motocositoare îmi recomandați într-un buget de 1.000 - 1200 lei, vreau să îmi achiziționez una pentru perioada verii cat sunt in vacanta și să merg la cosit in zona de deal

3 răspunsuri:
| Daniel323 a răspuns:

Daca vrei ceva care sa functioneze multi ani doar stihl sau husqvarna.
Se gasesc piese de schimb originale. Costa ceva dar nu se compara cu chinezismele de pe piata.

| MagicOneT a răspuns:

Stihl si Husqvarna recomand si eu, gasesti distribuitori autorizati peste tot, 1000 de lei e cam mult pentru o motocositoare, bine, acum depinde si ce tunzi, daca ai desis, buruieni groase, maracini etc, trebuie ceva mai puternic, de la 3 CP in sus, dar daca e doar iarba, relativ groasa, poti merge pe ceva mai slab ca putere, intre 700 si 800 de lei.

| Saske96 a răspuns:

Mcculloch b33b foarte buna la 700 de lei
https://www.dedeman.ro/....../p/7048709