| Cristii2001 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Anul acesta mi-am cumpărat graul pentru încolțit de Sf.Andrei de la o femeie care vindea "figurine" din acelea cu forma de cap. Știți voi, dintr-o soseata si graul este pus sus. Si cand creste ai impresia ca ii creste par.Si a crescut, dar s-a dus in toate directiile si s-a facut putin galben. In camera mea este foarte cald și nu este asa multa lumina. Ce ar trebui să-i fac sa crească frumos? Si sa fie verdele acela ca si culoarea ierbii? (ps: NU CUMPARATI NICIODATA SOSEATA D AIA CU GRAU).

Dau funda!

Multumesc

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Trebuie pus la fereastră, într-o cameră mai răcoroasă (dar nu înghețată). Dacă ai balconul închis, acolo ar fi locul perfect.

| Cristii2001 explică (pentru mihai69):

Multumesc mult! O sa fac ce mi-ai spus!

| mihai69 a răspuns (pentru Cristii2001):

Cu plăcere! PS nu-l uda excesiv!

| Cristii2001 explică (pentru mihai69):

Daca il ud de doua ori pe zi este bine?

| mihai69 a răspuns (pentru Cristii2001):

Odată e destul.