| Lrc_Teodor_1996 a întrebat:

CAre dintre motoferastraele (drujbe) de mai jos este mai buna daca este mai buna si de ce? :
Drujbele : Husqvarna 135 sau Stihl ms170. Multumesc mult! dau si funda!

Răspuns Câştigător
| raresandrey a răspuns:

Amandoua sunt bune dintr-un anumit punct de vedere,primul:consum redus, usor, si un atu,este Husqvarna, lideri in domeniu, a-l doilea: merge mai mult pentru uz acasa bunicel l-am incercat, oricum a-r fi evita sa cumperi din bazar vei lua teapa, sunt contrafacute, pinioane din plastic, lama se supraincalzeste, lantul se uzeaza repede, cel mai bine de la reprezentanta chiar daca ti se vor parea mai scumpe faci investitie pe termen lung.

| Lrc_Teodor_1996 explică (pentru raresandrey):

Asta m-am gandit si eu intodeauna de la reprezentante numai ca mersi-ul este 200 de euro (sunt stabilit in Grecia) si husqvarna 135 este 400 si au o reducere de cateva zile l-au lasta la 220 si nu stiu care sa il aleg

3 răspunsuri:
| uhegartfea234 a răspuns:

Stihl ms170 este mult mai durabila si mai rezistenta, taie si mai rapid.

| Lrc_Teodor_1996 explică (pentru uhegartfea234):

Ai cumva vreo experienta cu acest model?