| RecKinul a întrebat:

Am un incubator şi am stricat ouăle de gaina cu el, făcea condens pe capac şi picura apă pe ouă. Poate fi o greşeală de proiectare? Contează cumva in ce sens se învârte elicea? Capacul este transparent dintr-un plastic cam subţire. Am mai folosit şi alte incubatoare de pe la alţii şi nu am păţit treaba asta. Acesta cu probleme este nou.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca nu e bine ...proiectat sau setata temperatura. daca temperatura este cu cateva grade mai ridicata, face condens. Daca ai posibilitatea suna la cei de unde ai cumparat incubatorul si ti-l repara acasa.Sau il duci tu la reparat. Dupa reparatie, incearca sa il lais sa mearga doar cu apa in el si daca face din nou condens... faci ce vrei cu el. happy