| Prumarius a întrebat:

as dori să-mi iau un căine rasa beagle, as dori sa știu dacă sunt rezistenți și la frig, locuiesc la tară. Mulțumesc

3 răspunsuri:
| Vikaa a răspuns:

Beagle e caine de apartament, nu de tinut afara, daca vrei sa iti iei, il poti lasa afara primavara toamna si vara, dar iarna e riscul sa dea coltul.

| Paula2018 a răspuns:

Buna. Eu nu is de acord cu un comentariu de mai jos, ca trebuie tinut la apartament. Are foarte multa nevoie de spatiu, de activitate pentru ca e mega energic. Asa ca sa te inarmezi cu rabdare, noi l-am dresat tare greu, mi-a ros jumate mobila din apartament si jumate din papuci. Nu stiu ce sa zic de frig, nu sunt asa informata pe partea asta, dar clar e un caine pe care l-as vrea la casa, cu curte, nicidecum apartament.