| Alepa a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un instant electric pentru dus. Oare ar face fata? Dar cu consumul de curent cum este?

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Instantul nu este pentru economie de apă, curent sau bani. El este pentru a avea apă caldă pentru câteva minute.
Dar folosește unul special pentru duș.

| Digikey a răspuns:

Sunt cam ciudate.Cel mai ok ar fi un boiler. Minimul care iti permite sa faci un dus decent combinand apa rece cu cea calda ar fi de 30 l.
Ca idee:
https://www.dedeman.ro/....../p/2018999

| Alepa explică (pentru Digikey):

Boiler am de 120 dar ma intereseaza ceva pentru un dus vara.

| niko23 a răspuns:

Un boiler micut de 15 litri si eftin, si economic, la 1200 de volti.