| Hebkekeje a întrebat:

aș vrea să îmi iau o plantă carnivoră, și am niste întrebări:
1)plantele carnivore acelea cu gura, au nevoie de apa?
2)plantele carnivore cu gura dacă nu le dau sa mănânce dar le dau apa vor supraviețui?
3) plantele carnivore cu gura cata putere au?
4)plantele carnivore cu gura după ce le-am dat de exemplu o muscă sa mănânce, ele cum le mănâncă?

1 răspuns:
| FloareaLotusuluiAlb a răspuns:

Pai 1) da are nevoie de apa pentru a se hidrata 2)nu daca nu le dai mancare nu pot supravietui 3)pantele carnivore au putere cat sa manance un husky 4)plantele carnivore manance doar carne de pui. porc si vita muste nu mananca dar daca o inveti de mica cu muste va manca muste cu mare placere fundita?