| anonim_4396 a întrebat:

Cand incepe ziua sa creasca

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ti s-a zis deja, a inceput din 21, observabil se zice ca e de la Boboteaza (6 ianuarie) incolo, atunci chiar iti dai seama ca ziua e mai lunga.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ziua a inceput deja sa creasca incepand cu 23 decembrie, avand in vedere ca solstitiul de iarna a fost pe 22 decembrie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Din Martie.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ziua a început să crească din 21 decembrie, dar deocamdată abia se simte, se luminează treptat, cu pași foarte mici. Deci, solstițiul de iarnă a început. :)
https://www.antena3.ro/......43314.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A început deja de pe 21 decembrie.