| Violeta_Negoita_1992 a întrebat:

care ma poate ajuta cu un sfat as vrea sa seman in gradina seminte de rosie, ar fi posibil sa iasa? ma refer la vremea de afara...ca noaptea e 0 grade si ziua mai cald care ar fi riscul?

3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Le semeni degeaba, pamanul e rece, semintele nu vor incolti pana nu au o temperatura in sol de cel putin 15 grade. Poti insa face rasaduri in casa pe care pe plantezi in gradina cand timpul va fi favorabil.

| WOLF25 a răspuns:

Te sfatuiesc sa le semeni cand va fi mai cald pentru ca exista riscul sa degere(inghete)

| WOLF25 a răspuns:

Te sfatuiesc sa le semeni vara (deoarece va fi mai cald si noaptea) pentru exista riscul sa degere (inghete) noaptea