| blackmambajdjfjfj a întrebat:

Ce alegere e mai buna : sa cumperi o casa gata facuta si complet utilata si mobilata sau sa construiesti una de la 0?

Răspuns Câştigător
| SorinTăriceanu a răspuns:

Gata facuta.eu in locul tau asa as face. decat sa ma mai chinui sa o iau de jos sa o ridic eu si iti mai ia si o groaza de timp pana o termini, daca ai bani nu-ti mai bati capu o iei gata facutawinking

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Gata facuta, eu n-as avea rabdare sa duc un astfel de proiect, mai ales ca nu am un model pentru `casa ideala` sa spun asa.
+ ca, vine mult mai ieftin sa cumperi casa decat sa suporti toate lucrarile pe care le necesita pana s-o ai gata.

| SorinelF86 a răspuns:

Depinde cat de pretentios esti, daca iti doresti casa visurilor tale o construiesti, gusturile nu se discuta, daca cumperi o casa gata mobilata e posibil sa nu-ti placa mobila, decoartiunile, faianta, gresia, parchetul... parca peretele ala era bine sa fie mai in fata, acolo era bine sa fie un geam mai mare, holul asta e prea stramt, baia e prea mica, astea sunt exemple de lucruri care pot sa nu-ti placa, desigur construirea necesita timp, mult de umblat, dar daca ai bani merita, iti recomand o casa fara etaj, acum e iarna pana la primavara poti face demersurile de proiect autorizatii tot tacamul, si o casa fara etaj e gata pana la sfarsitul anului daca detii banii necesari