| paulaioana63 a întrebat:

Salut,TPU!
Ce se intampla daca deasupra borcanului cu miere se aseaza o plasa de grasime? Mai e buna mierea de de desubt?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce ai vrea sa pui grasime deasura mierii?
Mierea nu expira, nu mucegaieste si nu este indicat sa-i pui nimic deasupra!

| anamariarot a răspuns:

Aia care se formeaza deasupra nu e grasime, se zahariseste mierea si e un proces normal; chiar iti arata ca mierea e naturala. Daca te deranjeaza, o poti pune la bain marie(nu in apa clocotita, undeva pe la 40-50 de grade), ca sa o topesti.

| ElPocho a răspuns:

Daaa,e buna happy

| Spidex123 a răspuns:

Daa e buna nu are nimic

| Luiza_Raluca_2002 a răspuns:

Doar indeparteaza stratul acela de grasime, mierea este buna in continuare