| DexOnline a întrebat:

Salut TpU. Cine imi poate spune ce copac este acesta? Este un puiet de 1 an care a crescut intamplator in răsaduri, nici pana astazi nu stiu ce este.

Puiet https://imgur.com/a/ncyhRQj

4 răspunsuri:
| viavo a răspuns:

Crocodil sau soparla.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vița de vie - Vitis vinifera.
O pasăre a consumat un bob de strugure de viță de vie sălbatică.
Acesta nu a fost dizolvat în acidul din stomacul ei, și a ajuns apoi când pasărea l-a eliminat, în pământul pe care l-ai utilizat în solul din răsaduri,

| LPCTSTR a răspuns:

Vita-de-vie, vezi ca are carceii aia.
Asa cum spune si PsyhoChild, pune-l in pamant, peste 2-4 ani vei avea struguri.

| PsyhoChild a răspuns:

Este vita de vie.
Nu-ti recomand sa cresti asa ceva in ghiveci daca vrei sa-ti faca struguri