| Takvmi22 a întrebat:

De mai bine de doua saptamani vecinul de deasupra mea sapa dupa petrol in tavanul meu. Am masurat si se ajunge la nivele de 82db (nivel la care efectiv se pot cauza daune timpanului) si e asa de luni pana sambata de la 9 la 20:00 (cu pauza bineinteles ca doar la amiaza nu e legal asa ceva dar in restul zilei e ok sa-mi faca sa vibreze mobila in apartament si creielul in cap). Nu e nimic ce pot face? Nimic din punct de vedere legal?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Mai rabda un pic, omul isi renoveaza, va finaliza si el, ca doar nu face de placere.

| Anonimgirltpu a răspuns:

Daca nu face galagie in orele de liniste, nu ai ce sa-i faci legal.

| JicaContra a răspuns (pentru Anonimgirltpu):

BA AI
poti sa chemi politia in fiecare zi si sa le spui ca, chiar daca nu sunt ore de liniste, NU poti trai daca zilnic ai 82db CONTINUU!

iar daca nici muilitia nu face nimic, poti sa iti dai in judecata vecinul, muilitia SI statul roman pentru ca NU POTI TRAI ASA

tot ce iti trebuie e un AVOCAT BUN SI DE INCREDERE!

la sfarsitul zilei nu numai ca zgomutul inceteaza, dar mai faci si o tona de baniwinking

| JicaContra a răspuns (pentru Anonimgirltpu):

PS hai sa mai scriu un mesaj, poate intelegi
o VACA BETIVA s-a urcat pe partea laterala a unui pod (nu stiu di loc cum si numieshte dar arata ca un arc di cerc) si s-a culcat acolo, trecatorii l-au reclamat siiiiiiiiii, si-a luat amenda pentru "tulburarea linistii publice" FOR THE GOD DAMN MOTHER FVCKER GOD SAKE...

OMUL DORMEA, CUM PUTEA TULBURA LINISTEA PUBLICA?!?

chestia asta a fost la tembelizor, pe porkTeVe