| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Doresc achizitionarea unei motocoasa bune, dar nu prea scumpa.Am avut una O-MAC, dar s-a stricat.Precizez ca, cosesc mult si am ceva experienta.

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Bun si ieftin nu prea gasesti.Despre ce motocoasa vorbesti? Motocoasa sunt coase cu motor,astea putind varia de la una ce o tii in mana,la alta ce o impingi,pana la cele pe care au scaun,stai in ea si cosesti.
Cam asta este o motocoasa. Daca te referti insa la trimere,la chestiile alea cu fir,alea se folosesc in general nu pentru a cosi,doara pentru a finisa, nu stai toata ziua cu aia in mana sa cosesti hectare laughing
In sf deci daca folosesti zilnic, atunci ai nevoie de ceva profesional.

Daca e din aia cu fir, sau la care poti pune si disc, desi mi se pare o tampenie sa cosesti cu asa ceva, dar asta e unora le pac sa se complice.Deci Sthil sau Eco,astea ar fi bune si sa folosesti zi de zi, toata ziua.
Daca cauti coasa din aia pe roti ce o impingi, Honda este buna, sau Toro, astea sa cosesti zi de zi.
Daca vrei sa cosesti hectare ia o masina de cosit, tractor ceva laughing