| mirel1983 a întrebat:

doresc si eu o formula de calcul pentru aflarea volumului (VB) la o incinta (boxa), tin sa precizez ca am parametrii difuzorului.Multumesc.

3 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Volumul se calculează înmulţind aria bazei cu înălţimea happy

| mirel1983 explică (pentru sabin89):

Nu stiu daca m-am exprimat corect, vreau sa aflu volumul ideal pentru un difuzor.

| Uvox a răspuns:

Cauta pe net si găsești calculatoare on-line.
Bass-reflex, sealed sau cum doresti. Trebuie sa ai toti parametri difuzorului ca sa "o nimeresti" altfel o sa sune aiurea.
Deci ai de citit. happy