| Biancaaaaaaaa a întrebat:

Este adevărat ca din cauza ca spal pensulele si buretii de fond de ten la chiuveta iese apa prin acea zona de jos cand dau robinetul la maxim?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Zona aia de jos se numeste sifon de pardoseala. Este aproape infundata daca iti iese apa pe acolo.

| Biancaaaaaaaa explică (pentru darrio2007):

Si este din vina mea ca mi am spalat eu pensulele si bureti de machiaj sau asa se infunda dupa o anumita perioadă oricum?

| darrio2007 a răspuns (pentru Biancaaaaaaaa):

Nu se infunda de la asa ceva. Cu timpul se depune mizerie si de la sapunul cu care te speli.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Nu.

Apa galbena apare din cauza țevilor vechii etc. (rugină) Apa aia nu este Potabilă!

Țeavă de la chiuveta (nu Ghiuveta) este separată de alte țevi. Apa din chiuveta /wc/ etc se duce în canalizare!