| AnImElOvErBuTiDkQ7 a întrebat:

Salut TPU, inca o intrebare pentru azi, vreau sa imi decorez camera, dar nu stiu cu ce.-_- Camera contine leduri, un pat, noptiera, insa nu e prea mare, are doua dulapuri care ocupa ceva spatiu, ma gandeam ca poate pun o oglinda sau un CD spart pe dulap. Altceva nu imi mai vine in minte? Idei? Dau funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contează ce culoare îți place, ce stil. Dacă nu ai nimic cu pufoșenile, încearcă să iei un fotoliu foarte relaxant, adăugai o pătură pufoasă, mai adaugă în camera ta și un urs mare, rafturile uple-le cu bibelouri drăguțe, cactuși pitici, rame mici cu fotografii. Frumos ar fi să ai lumini colorate, ordonate, așezate, încât să arate frumos in cameră. Oglinda e obligatorie(zic și eu). Dacă ești cu clasicul decorează cu copăcei pitici( nu neapărat falși există și reali). Să fie mai mult maro în cameră, statuete, camera trebuie să pară liberă, mulți acceptă că camera să pară mare, goală, aratand-ui curățenia, și lumina care o umple.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Stilul si decorarea trebuie intai sa-ti placa tie si te va si reprezenta.
Stai cateva ore, de cateva ori in camera si gandeste-te la camerele altora: ce-ti plac si ce nu la altii.
In final, imagineaza-ti camera decorata si achizitioneaza-ti ce mai ai nevoie.

Daca nu prea ai deie, atunci cere si parerea prietenilor (mai ales fetele au intuitie buna la aranjamente si decor).

| AnImElOvErBuTiDkQ7 explică (pentru Bula):

Sunt fata. :\, DAR ms MULT

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnImElOvErBuTiDkQ7):

Mulțumesc!