| anonim_4396 a întrebat:

la o casa din bca de 100 mp parter și 80 mp utili mansarda, invelita cu polistiren de 15 pe exterior, pe tavane la parter poliester de 3 cm, iar la mansarda vata de 10 cm, termopan, cat ar fi costul pe luna la gaz la 23 grade?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Banuiesc ca e o centrala pe gaz, cu termostat de ambient.
Probabil undeva la 2500-3000 pe an.
Ar trebui sa analizezi posibilitatea de a suplimenta izolatia la mansarda. Este pacat de izolatia foarte buna la pereti pentru a pierde toata caldura prin mansarda.

| darrio2007 a răspuns:

La ce temperatura exterioară?

| anonimg a răspuns:

Depinde de cât de bine a fost izolată și temelia.
https://m.youtube.com/watch?v=gHFYhgeiLeg
Eu zic să îl întrebi pe specialistul care a făcut videoclipul de mai sus.

| skyrim2 a răspuns:

2,70 înălțimea