| Master151 a întrebat:

Ma puteti ajuta cu un motor de masina de spalat! Vreau sa il folosesc ca si un polizor. Doar ca nu stiy cum trebuie legat.Are 6 "iesiri". 2 coloane de 3 iesiri nu sunt una sub alta, nu sunt numerotate. Am inteles ca pentru curent trebuie legate 1si 4 iar 2 si 3 trebuie legate intre ele cu o "punte ". Si nu stiu cum trebuie numerotate de sus in jos sau de la stanga la dreapta?

1 răspuns:
| ShamelessQboy a răspuns:

Două dintre ele ar trebui să fie pentru un capacitor de pornire iar celelalte două alimentare electrica si la perechi nu conteaza ordinea de legare doar sa ai grija sa nu încurci perechile între ele! Dar cel mai bine da o cautare cu tipul motorului pe net, ai sa găsești poze explicative!
Succes!