| Vali215 a întrebat:

Vi se pare o idee bună să bag bani în casa părinților și să locuiesc acolo sau să mi-o fac pe a mea? Știu doar că ar dura foarte mult să-mi fac propria casă, iar bani câstig foarte puțini. Mă gândesc că aș scuti foarte mult timp și bani.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E bine sa bagi bani in casa parintilor. Daca ii ai, pentru ca inca stai cu ei, din cate banuiesc.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Fă-ți casa ta. Ce faci când te însori? Dacă sunt două case în aceeași curte și despărțite cât de cât, să nu stați bot în bot, mai merge... dar nici așa.

| Digikey a răspuns:

Este posibil sa bagi foarte multi bani si sa obtii rezultate modeste.
De multe ori este mai simplu sa o faci de la inceput eventual sa te sfatuiesti cu un arhitect pentru diferite solutii interesante.Pe vremuri casele se faceau dupa cum ii taia capul pe parinti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-aș sta cu soacra nici bătută.

| Zorn a răspuns:

E mai bine să ai casa ta, dar dacă eşti singur la părinţi bănuiesc că tot a ta va rămâne... Acum depinde, când locuieşti cu părinţii ai mai puţină intimitate, trebuie să pui cap la cap plusurile şi minusurile pentru ambele situaţii.

| Justme32 a răspuns:

Fă-ţi casa părintească! Nu ţiai iertao dacă îți faci propria locuință, mai ales că nici nu vei găsi forța de muncă pentru casa ta

| SofiaTeodorescu a răspuns:

Doar daca stii ca iti iei o sotie care sa accepte sa stea cu soacra.Economisesti bani asa, cand o sa ai copii ai cui sa ii lasi in grija laughing, viitoarea sotie ajutor cand o sa fie gravida, daca esti singurul copil oricum o sa ai grija de părinți tai la bătrânețe si o sa stai cu ei.

| Xozi a răspuns:

Din proprie experiență, te sfătuiesc să fii răbdător și să-ți faci propria casă. Pe viitor, când îți vei întemeia propria familie, crede-mă, va fi foarte incomod să locuiești cu părinții tăi, deoarece nu vei avea niciodată "libertate", ca să zic așa. Mereu se vor isca dispute din nimic. Mai bine ai căsuța ta, în care să ai liniște și pace.

| Dinu_Gabriel_2002_Av5q a răspuns:

Mai bine e sa ai casa ta.