| MusicFeelings_Maryan_1994 a întrebat:

Vreau sa-mi fac o camera si nu stiu care e cel mai bun sistem de incalzire. Ce parere aveti? Ce imi recomandati?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| pilaf a răspuns:

Ai mai multe opțiuni. Poși alege o centrală termică cu condensare (este puțin mai scumpă, dar costurile se amortizează în maxim 2-3 ani).

Încălzire prin panouri solare. Destul de scumpă, dar ai căldură gratuit după instalare.

Sobă cu peleți. Ieftină, peleții sunt destul de ieftini și dau căldură multă.

Sobă cu lemne. Lemnele sunt destul de scumpe acum, dar în lipsă de altceva, merge și asta, doar că nu este foarte ecologică și face și destul fum.

Încălzire electrică. Scumpă, nerecomandată decât dacă folosești locuința respectivă pe post de casă de vacanță.

Mult succes.

4 răspunsuri:
| AKARA0 a răspuns:

Centrala,teracota,ce vrei tu.

| Alissa11 a răspuns:

Familia mea a facut recent o casa noua, si a băgat încălzire pe jos, cu centrala... asta mi se pare mie cel mai bun sistem de încălzire, dar si cel mai rentabil. SUCCES!

| Petrescu_Matei_1997 a răspuns:

Centrala pe gaz sau pe lemne cum vrei tu eu am centrala pe lemne si sant multumit