| idkwhatname a întrebat:

Salut TPU!
Zilele astea am fost la un prieten acasa si din greseala i-am ars pervazul cu tigara. A ramas urmă si o mica adancitura. Cum pot sa repar? Dau funda urgent

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

O idee de chit pentru adincitura, o bucatica de autocolant pentru culoare.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca pervazul este din plastic, atunci poti curata negreala cu smirghel (hartie/panza abraziva) pusa pe varful degetului (folosesti smirghel cu granulatie intre 100 si 200).
Daca pervazul este din lemn, atunci procedezi la fel ca si cu plastic, iar daca este lacuit, atunci trebuie lacuit din nou urma slefuirii.

| sofiaaaa001 a răspuns:

Ai ars gresia de pe pervaz? sau peretele de sub el? in orice caz nu cred ca prea ai cum sa repari o adancitura abia vizibila facuta cu tigara.