| rogi28 a întrebat:

Salut tuturor, am o mica problema. am nevoie sa instalez cabina de dus in asa fel ca sa nu fac cauri in perete pentru fixare, adica sa nu defectez teracota, astetp vreun raspuns si funda din parte mea.
mersi

Răspuns Câştigător
| BelehuzCorneliaAlexandra a răspuns:

Sunt silicoane speciale pentru asa ceva cum ar fi de la ceresit...etc.

3 răspunsuri:
| William a răspuns:

Instalezi cabina de dus in dormitor?

| CasaSiDesign a răspuns:

Daca e model de cabina de dus cu pereti si usi, aceasta nu se prinde de perete, doar ca montajul trebuie facut corect. Adica cadita de dus de jos trebuie sa fie pusa la cumpana, ca apoi peretii sa fie drepti la 90 de grade, in asa fel incat profilele de aluminiu sau PVC ce alcatuiesc peretii cabinei de dus sa stea lipiti de peretii baii. Uite aici un ghid de montaj http://www.sanotechnik.hu/ro/download/3071%20RO.pdf

| Alexandru_Popescu_1982 a răspuns:

Poti sa lipesti profilele de montaj cu banda dubla adeziva, e suficient de puternica ca sa tina. Sau iti cumperi o cabina de dus cu hidromasaj gen http://www.goodbath.ro/produse/cabina-dus-hidromasaj carenu trebuie si fixata de perete.