| Prumarius a întrebat:

Salut tuturor, pentru vânzarea cumpărarea unui teren intravilan de 250 mp are cineva idee cât ma ajunge pretul actele?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Costul depinde de valoarea terenului trecut in contractul de vanzare-cumparare. Daca stii suma il poti calcula singur intrand aici:
https://notariate.ro/calculator-taxe-notariale/

| Prumarius explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc pentru răspuns

Bula
| Bula a răspuns:

Asta iti va calcula notarul care-ti va face actele.

| Prumarius explică (pentru Bula):

Ok multumesc

| Prumarius explică (pentru Bula):

Trebuiesc făcute și măsurători la fata locului?

| Bula a răspuns (pentru Prumarius):

Doar daca delimitarea sau cota acelui teren nu este facut in Cartea Funciara.
Este recomandat sa se faca delimitarea terenului, sa nu ramana in indivizie comuna cu alti proprietari ai terenului din care a fost decupat.