| GeorgeOG19 a întrebat:

Salut.un vecin si.a facut dale.a facut gri(culoare normala) si rosii, folosind oxid rosu. cele rosii dupa 1 an si ceva se "mancau" adica se faramitau incetul cu incetul.eu vreau sa fac maro, dar mi.e frica.imi poate spune cineva ceva despre asta? Mentionez ca doar cele rosii au patit asa.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In cele colorate trebuie pus mai mult ciment decat in cele cu culoarea betonului. Spune-i vecinului sa folosesca o sapa autonivelanta peste dale. 2-10 mm sunt de ajuns ca sa se protejeze. Poate baga un colorant sau exista colorata gata.

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Oxidul in ciment este nociv, ii taie din putere?