| AllexC a întrebat:

Vreau si eu sa izolez o camera fonic. Adica gen studio, sa nu se mai auda nimic in afara ei. Cine ma ajuta are o funda de la mine. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Se folosesc bureti lipiti pe pereti usi tava tot.
Am intrat odata intr-o camera de genul asta si acolo am vazut, erau bureti dar cumparati, cred ca erau speciali pentru asa ceva.

4 răspunsuri:
| GouDidodino a răspuns:

Păi încearcă cu materialele antifonice de la firmele de profil, daca vrei o varianta mai ieftina as merge pe vata minerală sau polistiren

| funnymind a răspuns:

Pentru izolare fonica, cu niste costuri foarte reduse, poti sa folosesti cofrajele in care se pun ouale. Au deja forma "sparge sunet". Le foloseam cu succes pe vremea cand dadeam petreceri acasa. Nu izoleaza total, dar 80% cel putin ramane in camera.
Merita incercat.winking