| Cupă_Daniel_1992 a întrebat:

Salut! Vreau și eu un sfat în legătură cu achiziționarea unui "kit" sursă de alimentare în paralel, pentru o centrală termică de 50 KW, lemn-cărbune, sursă care să funcționeze în cazul unei pene de curent.
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| PringAloe a răspuns:

Salut, si eu folosesc un ups in cazul in care se ia curentul centrala sa-mi functioneze doar ca eu am conectat centrala + pompele care sunt 3, in primul rand ca sa stii este important sa-ti cumperi un ups care sa duca toata instalatia respectiva, nu stiu ce sistem de incalzire ai tu, eu am centrala pe peleti cu 3 pompe pe sistemul de incalzire, care ma ajung in total undeva la 1400w +/- in momentul in care rezistenta care aprinde peletii este pornita dupa care am un consum de 400w +/- deci eu am fost nevoit sa-mi cumpar un ups de 1500w ca sa faca fata la cerinta aia, Eu folosesc un UPC de la APC.