| anonimulxxxhd a întrebat:

Salutare am acoperit o usa la intrare in camera la apartament pentru ca avea 2 intrari am acoperit o cu bca pereti la bloc sunt din caramida intrebarea este ce sa pun pe bca ca dupa sa dau cu gletsi la partea de sus cum fac va rog repede?
uitati poza

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E prea zidit, nu se vede poza big grin

Bula
| Bula a răspuns:

Cu fierestrau poti taia BCA-ul, tai bucati care sa le cladesti deasupra. Ultima deschizatura (maxim de un deget grosime) o umplii cu tencuiala folosita intre randuri sau pe suprafata BCA-ului.
Dupa 3-4 zile de uscare slefuiesti tencuiala, aplici gletul si zugraveala.

| gabicoo a răspuns:

Pui Polistiren din ala verde ca e mai tare sau rigips, iar pe deasupra pui plasa si dai cu adeziv care sa reziste la vibratii (contine sticla maruntita fin)

| umbra09 a răspuns:

Polistiren sau spuma unde e golu mic si dau cu adeziv de bca

| Fara7390 a răspuns:

Salut! Polistiren de 5 sau de 10. Dupa pui plasa si dai cu adeziv!

| anonimulxxxhd explică (pentru Fara7390):

Ce fel de adeziv?

| Fara7390 a răspuns (pentru Fara7390):

Polistirol sau Ceresit!