| NeverGonnaLetYouDown a întrebat:

Salutare, am in camera mea o lustra cu lumina slaba si as dori sa o schimb! Ceva ce sa lumineze camera perfect? Orice sugestii si linkuri!

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca vrei lumina puternica si consum mic, monteaza becuri cu Led.
Intr-o camera de pana la 25mp un bec de 5W (echivalentul inui bec incadescent de 40W) face deja lumina suficienta pentru ambient.
Daca montezi un candelabru cu 3 becuri orientate in jos-lateral si folosesti becuri cu Led de 12W bucata, atunci lumina va fi echivalentul a 3 becuri de 100W, chiar prea puternic in camera.
Chiar si cu 3 becuri Led de 8W ai lumina puternica in camera.
Recomand sa folosesti becuri cu lumina CALDA (warm).

| darrio2007 a răspuns:

Schimba becurile.

| sierra1 a răspuns:

Perfect n-o fi dar faci un pas mare spre lumină bună
https://m.emag.ro/......DTQPZKBBM/

| NeverGonnaLetYouDown explică (pentru sierra1):

Si unde o montez pe aia? O bat in doua cuie in hornul de la soba? :_))

| sierra1 a răspuns (pentru NeverGonnaLetYouDown):

"Ceva ce sa lumineze camera perfect?"

asta ai vrut, nu? Perfecțiune. La soare te vei putea uita

| Catalina990099 a răspuns:

Hei, încearcă să schimbi becul cu unul mai puternic sau schimba lustra sa fie mai transparentă, sa lumineze mai bine. Poti opta pentru lustra gen "farfurie"

| elenamarian95 a răspuns:

Eu am o aplica alb-trasparenta pe tavan si un bec cu lumina rece foarte puternic, imi lumineaza camera perfect.

| Mahmoud228 a răspuns:

Eu zic sa nu mai dai bani pe becuri si faci tu o lampa fara sa cumperi nimic exemplu cumparati marker dala care lumineaza noapte si ia lichidul din el si apoi el versi intr-un pahar si dupa aia pui apa in pahar si gata apoi noapte lumineaza sau daca vrei ceva mai puternic poti face becul ala sa lumineze eu exemplu asa am facut si mia luminat camera in culori o sa iti mearga varianta de sus si nu iti face griji o sa iti trebuiasca patent si un cleste ca sa scoti capacu si cu ala care deseneaza si sa scoti tot si daca e ceva lung si tare asa apoi versi in pahar si se coloreaza paharul si face si lumina si pui mai multe culori si o sa vezi ca iti lumineaza toata camera depinde cate pui iti lumineaza in culori succes!