| Hutzy95 a întrebat:

Salutare. Am o intrebare la voi. Eu zilele trecute am scapat niste ulei pe o podea din granit si s-a patat, se vad urmele de ulei, uleiul a fost sters de jos dupa o zi. Locul unde a cazut uleiul este patat, cum as putea sa scap de acele pete de ulei de pe granit? Avand in vedere faptul ca a intrat in granit acel ulei.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt, la magazinele de specialitate, spray-uri degresante care curata uleiul. Poti inceca cu alea si cu o carpa.

| mirceakitsune a răspuns:

Depinde, daca a intrat adanc este doar inlocuire, daca nu, spray degrasant care curata uleiul.

| NoriAl a răspuns:

Daca a intrat in adancime, doar inlocuire.

| marian170876 a răspuns:

Poti folosi de aici cateva solutii, detergenti plus impregnanti
https://epardoseli.ro/Produse/intretinere-si-accesorii-gresie/