| DinowELKY a întrebat:

Salutare, as avea o problema cu o masina de spalat Arctic care cand apas butonul de pornire merge, dar cand apas sa ii dea drumul acel buton nu se aprinde.
Care ar fi problema?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu se aprinde dar porneste? Sau nici nu porneste? Explica, sa intelegem.

| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil, s-a ars ledul care arata ca masina este in functiune.

| mihai69 a răspuns:

Probabil nu ai deschis robinetul de apă spre ea. Sau e înfundată pe undeva admisia de apă. Sau nu mai merge senzorul de ușă închisă.
În afară de astea - doar o defecțiune totală a plăcii electronice ar mai putea fi.

| PaulDumitru a răspuns:

Buna ziua,

Cel mai simplu este sa contactati departamentul Suport Clienti al celor de la Arctic si sa le expuneti problema pe care o intampinati. Au un numar de telefon la care puteti suna (*9010). Eu am utilizat serviciul cand am avut o problema cu un frigider si am reusit sa rezolv rapid.

Cele bune!