| anonimulxxxhd a întrebat:

Salutare azi am vrut sa schimb o priza(am mai schimbat) dar dupa ce am pus o si am insurubat le sau ce is alea ca nu am cu clapete ca niste chesti ce se insurubeaza a puscat ultima si de atunci nu am curent in casa sunt 4 in total si cea din drealta sus a puscat inainte daca de ex insurubam 3 mergea lumina dar acum nu mai merge deloc ce sa fac? Am incercat sa schimb lița daca ma poate ajuta cineva va rog

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Casa ta ărobabil este plin de improvizatii, facute de "specialisti" ca tine.
Acum ti s-a ars siguranta generala, de la ceas sau de la stalp.
Data viitoare vei chema pompierii... in loc de un electrician care sa repare totul, cum trebuie?!?

| Sarcopt a răspuns:

Ceva nu ai legat cum trebuie la priză, degeaba schimbi lița dacă ai scurt. Cel mai bine e să chemi un electrician, dacă nu ai scoate priza şi izolează bine firele şi du-te la tablou şi vezi care are liță este arsă şi schimb-o (ai grijă să nu pui liță prea grosă).

| Sarcopt a răspuns:

Ai grijă să decuplezi curentul!

| DennisW a răspuns:

Dar tu nu citesti raspunsul la intrebarea pe care ai pus-o mai devreme? Crezi ca daca mai intrebi o data primesti alte raspunsuri?