| CristiRg a întrebat:

Cam de 2 ani se aud niste zgomote ciudate din canapea(din lemn) acoperită cu o piele. Si se aud niste harjaituri. Ce ar putea fi? Am citit pe net si zicea ca posibil sa fie carie de gândaci. Poate sa imi spuna cineva care a trecut prin asta si daca da cum pot rezolva?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cariile fac un zgomot discret. Poate fi un șoricel. Poți rezolva să îl cauți.

| CristiRg explică (pentru sadrian46):

Nu are cum sa fie șoricel, este o placă de lemn cam de 2 cm grosime învelită în piele. si scoate un zgomot parca zgarie cineva acolo.

| sadrian46 a răspuns (pentru CristiRg):

Dacă zgârie, sunt carii. Acelea sunt în placă și nu ai ce să le faci.

| PluşicaMh a răspuns:

Fantome

| Skyne7 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa descompui canapeaua sa vezi exact acolo ce e. Fiind veche e posibil sa fie ceva neplacut acolo.

| CristiRg explică (pentru Skyne7):

Canapeaua nu este chiar veche are 2 ani.