| LucyuST a întrebat:

Salutare, imi puteti da niste idei pentru a face/decora o bucatarie? Ce culori se poarta mai exact? Se mai poarta faianta? Care credeti ca sunt culorile care se imbina cel mai bine la o bucatarie?
P.S. Bucataria este destul de mare!

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mie rosu, verde, alb (eventual combinat cu negru) imi plac cel mai mult pentru bucatarie.

| LucyuST explică (pentru Adry05):

Ma gandesc la ceva negru/alb thinking dar sa nu para a sufragerie laughing

| Adry05 a răspuns (pentru LucyuST):

Nuu, chir deloc. Pune gresie si faianta alba iar mobila incearca cumva sa combini alb si negru, ori iei dulapuri negre, ori dulapuri albe si frigider si aragaz negru, gasesti multe sugestii de genu pe google si arata foarte bine. Aia cu crem si bej cum s-a zis mai sus e peste tot in bucatarii VECHI. Vrei ceva mai modern? Mergi spre o culoare mai neobisnuita si puternica, ori combinatie alb cu negru, ori rosu, verde (inchis sau deschis) poate chiar un mov/lila.

| LucyuST explică (pentru Adry05):

Mov lila cu negru, si peretii albi? hhhm suna interesant xD
https://www.sticlaperfecta.ro/placari-cu-sticla-colorata-printata/
aici am gasit cate sticle decorative ce ma tenteaza mult!
totusi as mai putea combina, cred, alb negru si galben! Acum cred ca ramane sa aleg intreb alb-negru-galben sau alb-negru-mov xD

| Adry05 a răspuns (pentru LucyuST):

Sunt frumoase si alea dar eu m-as limita la ceva simplu, sticla aia poate la anul nu-ti mai place modelu.
Suna bine ambele combinatii zise de tine. Daca vrei, impartaseste rezultatele finale cu noi, niste poze ceva big grin eu cel putin is curioasa ce iese

| Panamax a răspuns:

Ai s-o decorezi cu stropi de mancare daca nu se mai poarta faianta.

| LucyuST explică (pentru Panamax):

Ehe, daca observi sunt mai multe intrebi puse una dupa alta.dar e greu, te inteleg happy

| Panamax a răspuns (pentru LucyuST):

Sunt 4 intrebari care denota ca nu ai gusturi si nici nu stii nimic despre cum trebuie sa arate o bucatarie.
Si nici nu ai gatit vreodata.

| croissant a răspuns:

Culorile deschise. De exemplu bej sau crem. La faianta ai putea pune pana la jumatate cat sa nu sara uleiu peste faianta. Mult succes la decorare

| LucyuST explică (pentru croissant):

Un bej...crem se mai poarta?! ma mai gandesc iar la o sticla decorativa in loc de faianta si restul peretilor sa fie albi..cu o gresie neagra ( oglida ), cum ti se pare?

| laeimbrea a răspuns:

Încearcă să combini faianța, alb cu o culoare, roșu, mov sau ce iti place.

Poti sa pui faianță până la jumate sau poti sa pui faianță doar unde ai mobila, de exemplu în spațiul dintre corpul de jos si cel de sus, acolo pui faianță si în rest nu, sunt multe modele... Poti sa nu pui deloc happy

| LucyuST explică (pentru laeimbrea):

Merci, sunt multe idei si nu stiu cum sa aleg si ce sa aleg happy

| Rusu_Gabriel_1972 a răspuns:

Ne se pune faianta pur si simpli se vopseste in culori calde nu recidar conteaza cum vrei sa fie bucataria

| LucyuST explică (pentru Rusu_Gabriel_1972):

Bucataria nu vreau sa o imbrac toata in faianta, dar totusi, m-am gandit iar si la o sticla decorativa, dar acum sa vad si ce model sa aplic pe ea