| BUC318F a întrebat:

Salutare!
Montez pavele pe o alee in curte si meseriasul a pus intre rosturi un amestec de ciment cu nisip fin. Dupa prima ploaie cimentul a patruns in pavele si din roscate sunt acum gri. Le-am spalat cu apa si le-am frecat cu o perie de plastic, dar fara rezultat. Ce pot face? Mersi, astept raspuns!

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Poti sa le scoti si sa pui altele. Ala care zici tu " meseriasu " sigur n-a mai facut lucrari cu pavele ca lua tevi in cap pana azi. Rostuirea pavelelor se face cu nisip de siliciu dupa carte sau nisip cernut, la fel de bun.