| benga94 a întrebat:

Salutare, nu știu dacă am selectat categoria bună dar aștept răspunsuri.
Am cumpărat un grill electric în speranța că mă va salva de cel pe lemne, e ok dar parca se arde carnea, se face greu grillul, are numai arsura, greșesc cu ceva? E primul grill electric la care fac, bine nici la cel cu lemne nu-s as dar aia e. Aștept răspunsuri cum folosiți voi grillul, poate e ceva ce eu nu știu și cu siguranță îmi va fi de folos!

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

La grill, prima data faci o crusta exterioara, la caldura mare, care nu va permite evaporarea zeamei (apei) din interior. Cand s-a prajit exteriorul, se reduce caldura si se prajeste la caldura mica, timp mai indelungat, pana ce interiorul va fi potrivit (prajit, se, i-prajit, "in sange", dupa plac).

Mare atentie si la prepararea carnii inainte de prajire!