| Flipp3rPK a întrebat:

Am mancat odata piure de cartofi cu parjoale moldovenesti si aveau un sos foarte bun dar nu stiu cum se numeste sau cum se prepara. Avea culoarea portocalie, omogena si nu era lichid, ci mai gros asa, cam ca smantana. Stie careva despre ce vorbesc?

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Da, mancarea se numeste Chiftele marinate, sau ma rog, fiind mai mari poti sa le spui Parjoale marinate. Pentru reteta, cauta Chiftele marinate.

| 12Gabriela3456 a răspuns:

Pai da se prepara astfel
se prajeste putin ceapa asa nu foarte tare
apoi se adauga putina pasta de rosii cam o lingura
se mesteca repede
dupa care se adauga (in dependenta de cat de omogena doresti)
1/2 linguri de faina de preferat de grau
si apa sare piper
nu pot da 100% dar s-ar putea primi ceva