| cipry73 a întrebat:

Am nevoie de un sfat:
Vreau sa-mi iau prima mea locuinta dar nu stiu cum sa procedez?
Sa-mi inchiriez cu banii stransi o garsoniera iefnita si sa strang din ce in ce mai multi bani fara vreun imprumut sau sa-mi cumpar deja un apartament unde si cu tot ce-mi doresc cu un imprumut urias la banca?

2 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Aici implica mai multe treburi!
Ce serviciu ai/venituri/familie/copii/obligatii/datorii...etc.
Apoi daca te multumesti cu putin si sa dormi fara griji iti recomand ceva sa fie al tau si apoi cu timpul o sa-l faci cum trebuie/pe plac tie si altora.N-as inchiria poate mai repede as cumpara o garsoniera si apoi sa strang bani ca mai apoi sa o dau la schimb pentru un apartament eventual(+diferenta big grin).
INTREBAREA mea este:
VREI SA FI DATOR TOATA VIATA(20-30 ani)s-au sa traiesti simplu si fara dureri de cap ca te scoate cineva din casa?(banca/"administrator").
E decizia TA! thumbs up

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

PS: Pana am avut prima mea casa a mea a durat 12 ani dar a meritat tot mai putin decat creditu`