| katalynf1 a întrebat:

Salutare TPU,am si eu o dilema in citirea Apometrelor de Apartament! Am sa pun o adresa in care o sa apara o imagine cu modelul de apometru, sper sa ma ajutati

aceasta este adresa cu modelul de apometru

http://postimg.org/image/kjyq6bh99/

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Acolo sunt 305 metri cubi. Dupa virgula mai sunt inca 0, 6 metri cubi. Care-i problema?

| katalynf1 explică (pentru Salontanul):

Stau de putin timp aici unde am acest model de apometru si am impresia ca doamna Administrator ma cam trage pe sfoara big grin
multumesc frumos pentru ca m-ai lamurit, o seara placutawinking

| LIN2010 a răspuns:

Acel apometru indica 305 mc de apa consumati de la montare (cifrele de culoare rosie sunt zecimale si nu se citesc pentru facturare de obicei, dar sunt asociatii care vor sa citesca mai exact si atunci foloseste si aceste zecimale)

| katalynf1 explică:

Stau de putin timp aici unde am acest model de apometru si am impresia ca doamna Administrator ma cam trage pe sfoara big grin
multumesc frumos pentru ca m-ai lamurit, o seara placutawinking