| eusebiu27 a întrebat:

Salutare TPU, cum dezvăț un câine sa nu mai între in casa?

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Simplu: închizi ușile

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Un colț in casă, nu-i e permis si lui? Vremea va fi din ce in ce mai rece...

| Emma30555 a răspuns:

Lasa l in casa daca asa e el fericit, in plus e frig afara

| Eireann a răspuns:

De fiecare data cand intra il iei de zgarda si il duci afara si ii spui "Tu stai afara" fara sa strigi dar ferm. Dupa un timp cand o sa auda asta sau numai cuvantul "afara" o sa stie sa iasa. Daca inainte avea voie in casa o sa fie de 10 ori mai greu fiindca majoritatea cainilor nu inteleg schimbarea regulilor, mai ales daca e in detrimentul lor.

| Mary1993 a răspuns:

Odata ce l-ai lasat de mic... Cam greu acum...