Întrebare recomandată | Anastasyia a întrebat:

Eu recent mi-am schimbat rulourile de la geam. S-a adunat praf si multa mizerie intre ele totusi. Cum le pot curata? Ele sunt pe afara si mizeria se afla intre rulou si geam, ruloul fiind pe afara nu il cam pot curata, ceva sfaturi? :/

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Deschide geamul sa ajungi la rulou, dupa care il poti curata cu carpa uscata sau umeda, eventual cu aspirator cu spalare cu apa.

Daca nu-ti poti deschide geamul, atunci te compatimesc (probabil este tip "termopan", proiectat si montat gresit).
In acest caz n-ai decat sa le chemi pe cei care ti-au montat geamul /rulourile sa vina si sa le curete. tongue

1 răspuns:
| petre059 a răspuns:

Foloseste o sticla cu pulverizator cu o solutie facuta din apa cu un detergent apoi tot cu acelasi pulverizator clatesti bine cu apa!